Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği Kuruluş Basın Toplantısı

Northel Elektromekanik 20 yıldan uzun bir süredir rüzgar türbini teknolojileri kapsamındaki AR-GE ve ÜR-GE faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu çalışmalara başından itibaren liderlik eden Northel Elektromekanik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Yalçın, ENSİA Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak da sektörün gelişmesi noktasında ENSİA Derneği’ne tam desteğini vermektedir.

Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ENSİA) sürdürülebilir kalkınmanın öncelikli sektörleri arasında başı çeken “yenilenebilir enerji”deTürk sanayisinin gelişmesi, sanayici bakış açısı ile kümelenme çalışmalarının yürütülmesi”,proje bazlı yönetim anlayışı ve “Enerji Sanayisi’nde Üretim”misyonu ile 27 Temmuz 2016 tarihinde kurulmuştur.

“Uluslararası ölçekte öncü enerji kümesi olmak"vizyonuyla 18 kurucu üye ile birlikte yola çıkan ENSİA;bölgemizde yapılan ve planlanan enerji yatırımlarında ihtiyaç duyulan yerli enerji ekipmanları, cihazlar, komponent ve hammaddelerinin üretiminde “Türkiye’nin enerji cihazları üretim ve dağıtım üssü olması”misyonunakatkı koymayı hedeflemektedir.

ENSİA;Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Enerji ve Enerji Verimliliği Çalışma Grubu ve İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ile başlatılan “Yenilenebilir Enerji Kümelenme Çalışmaları”nı da yürütmeyi amaçlamaktadır.

Diğer Haberler

E-bültenimizden haberdar olun